Harvard Üniversitesi

Harvard Üniversitesi ABD’nin Massachusetts eyletinin Cambridge şehrinde bulunan özel bir üniversitedir. Dünyanın en prestijli üniversitelerinden biridir, aynı zamanda Ivy League üniversitelerinden bir tanesidir. Harvard üniversitesi başvuru şartları ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Harvard Üniversitesi’nin kabul oranı 2020 yılı itibariyle %5 olarak bilinmektedir. Öğrencileri kabul aşamasında oldukça seçici davranan bu üniversiteye kabul almak diğer üniversitelere kabul almaktan daha zordur. 22.947 öğrenci sayısına sahiptir ve bu öğrencilerin bir çoğu başarılı öğrenciler olarak nitelendirilmektedir.

Harvard Üniversitesi Eğitim Ücretleri

2020 yılı itibariyle Harvard Üniversitesi eğitim ücreti $55.587 olarak belirlenmiştir. Harvard üniversitesinde eğitim alırken eğitim fiyatının yanı sıra yaşam masraflarını da hesaplamanızda fayda vardır. Danışmanlarımızla iletişime geçerek eğitim ücretleri ve yaşam masrafları hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Harvard Üniversitesi Başvuru ve Kabul Şartları

Harvard üniversitesi lisans programına başvuru yapmadan önce bir lise diplomasına ihtiyacınız vardır. Lise mezuniyet notunuz yüksek olmalıdır, aynı zamanda okulun kabul şartı olarak gördüğü SAT sınavını başarılı bir şekilde tamamlamış olmanız gerekmektedir.

Harvard Üniversitesine Kabul Almak için SAT Sınavı Puanları

Okuma ve Yazma: 720 – 780

Matematik: 740 – 800