Amerika Üniversiteleri

Amerika’da üniversite eğitimi almak hayatınızda yaşayacağınız en güzel deneyimlerden birisi olabilir. Amerika’da üniversite okumak isteyen öğrenciler dünya çapından SAT sınavına katılır ve yüksek bir puan almayı hedeflerler. Yüksek SAT sınav puanına sahip öğrenciler MIT, Harvard, Stanford gibi eğitim kalitesi yüksek üniversitelere yerleşirler. Amerika’da üniversite fiyatları ve başvuru şartları hakkında daha fazla bilgi almak için danışmanlık firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Amerika’da Üniversite Okumak

Amerika’da üniversite okumak için üniversitelerin istediği başvuru ve kabul şartlarını eksiksiz olarak tamamlamanız gerekmektedir. Amerika üniversiteleri eğitim kurumlarına öğrenci kabul ederken oldukça seçici davranırlar. Amerika’da lisans eğitimi süresi bölümlere göre değişiklik gösterir, genellikle 4 yıl sürmektedir. Üniversitelerin başvuru ve kabul şartları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için içeriğimizi okumaya devam edebilirsiniz.

Amerika Üniversite Fiyatları

Amerikada üniversite eğitimi fiyatları üniversiteden üniversiteye göre değişiklik göstermektedir. Fiyat aralığı $15.000 ile $60.000 arasındadır. Üniversitelere göre fiyat bilgileri aşağıda listelenmiştir.

  • Massachusetts Institute of Technology – $51.832
  • Stanford University – $51.354
  • Harvard University – $50.420
  • California Institute of Technology – $52.362
  • Princeton University – $47.140

Amerika’da Üniversite Eğitim Süresi

Amerika üniversiteleri lisans programlarında eğitim süresi 4 yıldır. Herhangi bir üniversiteye yerleşerek doğrudan 4 yıllık lisans eğitim programına katılabilir ve üniversite eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Diğer bir seçenek olarak da eğitime önce bir community college da başlayıp ikinci yılınızı tamamladıktan sonra bir üniversiteye yerleşebilirsiniz. Eğitim süresi öğrencinin akademik başarı durumuna göre daha uzun sürebilir.